Çim Bowlingi Kuralları

Çim Bowlingi Genel Bakış

Lawn Bowling, bir maçı kazanmak için hem zihninizin varlığını hem de yoğun konsantrasyonunuzu gerektiren bir oyundur. Dışarıdan bakıldığında oyun kolay görünse de, oyuncuların şampiyon olması için yıllarca pratik yapmak gerekiyor.

Lawn Bowling’de kullanılan toplar önyargılıdır, bu da doğaları gereği asimetrik oldukları anlamına gelir. Topun bir tarafının orantılı olmaması ve topun kavisli bir yolda ilerlemesi nedeniyle çok zorlu bir oyundur. Oyunun temel amacı, topu kriko adı verilen hedefe olabildiğince yakın yerleştirmektir.

Çim Bowlinginin Tarihçesi

Lawn Bowling’in tarihi çok eskidir. Oyun 12 sırasında Avrupa’da oynadığı sanılmaktadır inci yüzyılda. İngiltere’de çok meşhur oldu çünkü çim bowlinginde fiziksel stres minimumdur. O günlerde komşu ülkelerle her zaman bir savaş olduğu için, aynı şeyin bir stres giderici olduğu kanıtlandı.

Farklı çim bowling türleri olduğu için, kısa mat bowling çim bowlingi çok ünlü yaptı. Kısa mat kaseler, çok yönlülüğü nedeniyle otellerde, okullarda ve kolejlerde, sosyal kulüplerde ve hatta köy tepelerinde oynanabilir. Kısa mat kaseler bu tür alanlarda meşhurdur çünkü yer kısıtlaması vardır ve bu spor böyle bir durum için mükemmeldir. Alanın çok az olduğu Kuzey Denizi petrol kulelerinde de bu sporun oynandığı görülüyor.

Lawn Bowling oyunu ünlendikçe, sonunda King ve Parlamento’nun emriyle yasaklandı çünkü bowling oyununun okçuluk ve diğer savaşla ilgili sporları tehlikeye atabileceğinden korktular.

O zamanlar İngiltere her zaman diğer ülkelerle savaş halindeydi, bu nedenle okçuluk o dönemde büyük bir spor olarak kabul edildi. Ama sonunda bu sporun yasağı kaldırıldı ve toplumun her kesimi tarafından oynandı.

Çim bowlinginin ilk derneği, 1800’lerin sonlarında kurulan Ulusal Bowling Birliği’ydi. Avustralya’da, Victorian Bowling Association 1880’de kurulan ilk dernek oldu. Bugün Lawn Bowling maçlarına katılan 50’den fazla ülke var.

Katılan ülkeler

Çim bowlinginin zamanla ayakta durduğundan daha önce bahsetmiştik. İcadından sonra İngiltere’de o kadar popüler hale geldi ki, kral ve parlamento oyunu yasaklayan bir yasa çıkardı çünkü o dönemde okçuluk en önemli spor olarak kabul edildi. Ancak şu anda çok ünlü ve 40’tan fazla ülkede oynanıyor.

ABD, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Belçika, Hollanda ve Almanya gibi diğer ülkeler bu sporda ilk sıralarda yer alıyor. Bu oyun İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında en önemli spor olduğundan, alt kıtadaki maksimum takımlar da Hindistan, Pakistan ve Sri Lanka’yı içeren çim bowlingi oynuyor.

Çim Bowlingi Ekipmanları

Bu oyunda ihtiyaç duyulan ekipman, kullanımının daha iyi anlaşılması için her biri için kısa bir açıklama ile birlikte aşağıda listelenmiştir.

Kaseler veya Toplar

Çim Bowlingi setler halinde oynanır ve her sette dört top bulunur. Her set sadece benzersiz değil, aynı zamanda her iki taraftaki merkez daireye kazınmış kendi özel sembolüne de sahip. Çim bowlinginde oyun dört topla oynanır. Ya top ya da kase diyebiliriz.

Lawn Bowling’de kaseler önyargılıdır ve bunlar mükemmel yuvarlak kaseler değildir. Yani, bir oyuncu kaseyi yuvarladığında, doğası gereği kıvrımlı bir yolda hareket eder. Topu yuvarladığımızda eğrildiği anlamına geliyor. Yani bu, oyuncuyu hedefe ulaşmak için kasesini dışa doğru bir açıyla yuvarlamaya zorlar.

Çim Bowlingi, oyuncuların veya bowling oyuncularının topu bir hedefe veya bir hedefe doğru yuvarladığı alley bowlingine çok benzer. Çim bowlinginde hedef, boyutu bir bilardo topuna benzeyen ve ‘kriko’ olarak bilinen küçük beyaz bir toptur. Puanlar, topunu krikonun yakınında bulabilen oyuncuya verilir. Bu, kaseyi yuvarlamak ve krikoya mümkün olduğunca yaklaşmak oyunun ana amacıdır.

Jack

Yukarıda bahsettiğimiz gibi hedef bilardo topu büyüklüğünde küçük beyaz bir toptur. Bu top kriko olarak bilinir. Maç başlamadan önce kriko, maçın oynanacağı sahaya açılır ve oyunun hedefi haline gelir.

Daha sonra her oyuncu sahada topu yuvarlayacak ve topu mümkün olduğunca krikoya yakın yerleştirmeye çalışacaktır. Çim kaseleri önyargılıdır ancak kriko tarafsızdır. Oyuna başlayan kişi sahada krikoyu düz bir çizgide yuvarlayacaktır, bowling toplarından farklı olarak krikonun hareket yolu tarafsız olduğu için düz bir çizgidir.

Kriko durduğunda, oyuncular için bir hedef haline gelir. Topu yuvarlarken oyuncuların kendi kaseleriyle krikoyu vurmalarına izin verilir ve ayrıca krikoyu hareket ettirebilirler. Yani bu küçük beyaz top oyunun merkezidir.

Ölçüm Bandı

Birçok oyuncu yarışmada topu yuvarlayacağından ve hepsinin rekabetçi bir yaklaşımı olduğundan, krikonun yanına birden fazla topun yerleştirileceği durumlar olabilir.

Böyle zamanlarda çıplak gözle hangisinin en yakın olduğunu söylemek imkansız olacaktır. Şu anda, bu ekipman, ölçüm bandı kazananın kim olduğunu bulmada büyük rol oynamaktadır.

Puan Kartları

Bu, Kuzey Amerika ve Avrupa’da çok ünlü bir kulüp oyunu olduğundan, her kulübün skor kartlarını göstermek için kendi yöntemi vardır.

Normalde, önceden basılmış kartlarda oyunların puanı tutulur. Birçok kulübün skor kartlarını yerinde tutan klipsli stantları vardır. Kırmızı bir kutu fiş toplamak için kullanılır ve bu fişler bir oyuncunun nerede ve kiminle oynayacağını belirlemek için kullanılır.

Çim Bowlingi Temel Bilgileri

Çim bowlinginde temel amaç, önyargılı bir topu yuvarlamak ve topu mümkün olduğunca hedefe yaklaştırmaya veya yerleştirmeye çalışmaktır. Burada hedef, şekli bilardo topuna benzeyen küçük beyaz bir toptur. Bu top kriko veya kedi olarak bilinir. Maç başlamadan önce kriko, maçın oynanacağı sahaya açılır ve oyunun hedefi haline gelir. Her oyuncu sahada topu yuvarlayacak ve topu mümkün olduğunca krikonun yakınına yerleştirmeye çalışacaktır.

Çim Bowlingi temelde bir açık hava sporudur. Bazı yerlerde kapalı mekanlarda oynanır ama temelde bir outdoor sporudur. Topun yuvarlanacağı dış yüzey doğal çim veya suni çimdir. Çim bowlinginde kaseler önyargılıdır ve bunlar diğer spor dallarında olduğu gibi yuvarlak kaseler değildir.

Yani bir oyuncu kaseyi yuvarladığında, kıvrımlı bir yolda hareket eder. Bu, oyuncuyu hedefe ulaşmak için belli bir açıyla kasesini dışa doğru yuvarlamaya zorlar, bu da oyunu çok kritik hale getirir, çünkü puanlama oyuncunun varsayımına ve topu yuvarlama uygulamasına bağlı olacaktır.

Oyuna başlayan kişi sahadaki krikoyu düz bir çizgide yuvarlayacaktır. Bowling topunun aksine, krikonun hareket yolu tarafsız olduğu için düz bir çizgidir. Kriko durduğunda oyuncular için bir hedef haline gelir. Ve oyuncuların topu yuvarlarken kendi kaseleriyle krikoya vurmalarına izin verilir ve ayrıca krikoyu hareket ettirebilirler.

Yani bu küçük beyaz top oyunun merkezidir. Oyuncular kasesini yuvarlamaya ve hedefin yakınına yerleştirmeye çalışır. Ve sıralamaya göre oyunculara puan verilir. Top ile kriko arasındaki mesafeyi ölçmek için bir ölçüm bandı kullanılır. Bazen top krikoya temas eder ve onu orijinal konumundan çıkarır.

Kaselerin Önyargısı

Daha önce Lawn Bowling’de kullanılan topların doğası gereği önyargılı olduğu belirtilmişti. Yani seyahat ederken kavisli bir yol izliyor. Başlangıçta üreticiler, yuvarlanan bilyaları eğmek için bilyenin bir tarafına ağırlıkları yerleştirirlerdi. Ancak zaman geçtikçe bu kural değişti ve bir tarafa ağırlık vermek yerine çanağın eğimi artık tamamen topun şekli ile üretiliyor.

Başlangıçta, topu görerek, önyargının hangi tarafa yapıldığı anlaşılabilir, ancak şimdi oyuncular ya ellerinde çukurlaştırmak zorundadır ya da kasenin önyargı yönünü belirlemek için bir taraftaki sembolü gözlemleyebilirler. Daha önce, çim kaseler lignum vitae’den yapılıyordu ama maliyetliydi. Şimdi tüm bu toplar sert plastik kompozit malzemeden yapıldı, bu da onu ucuz ve oldukça dayanıklı kılıyor. Bu toplar siyah veya kahverengi olarak mevcuttu, ancak şimdi piyasada bunlar çeşitli renklerde mevcut.

Takım sayısı üç ila dört veya daha fazla olabilir, bu nedenle topları ayırt etmek için takımlar tarafından çıkartmalar kullanılır. Çanağın önyargısını belirtmek için, topun üzerinde bir daire işareti vardır ve daire içinde daha büyük bir sembol olan topun kenarı, tarafın tarafsız olduğunu gösterir.

Atış Türleri

 • Beraberlik – Bu tür bir atışta, halihazırda kafada bulunan toplara herhangi bir rahatsızlık vermemeye çalışılarak top belirli bir konuma veya konuma yuvarlanır.
 • Forehand Draw – Bu normalde sağ elini kullanan atıcı tarafından yapılır. Bu sevk, başlangıçta krikonun sağına hedeflenen ve döndüğünde sola doğru kıvrılan parmak dübeli uygulaması olarak adlandırılır . Bu atış çok zor ve oyunda yaygın olarak kullanılıyor.
 • Backhand Draw – Bu tür bir teslimat, forehand teslimatın tam tersidir. Sol elini kullananlar tarafından yaygın olarak yürütülür. Diğer adı parmakla peg teslimatıdır . Aynı atıcı sağ elinden de atabilir. Burada top, yuvarlandıktan sonra krikonun soluna nişan alarak sağ yöne doğru kıvrılır.

İster forehand ister backhand çekiliş olsun, bu topun yuvarlanmasının arkasındaki asıl amaç, mümkün olduğunca krikoya yaklaşmaktır. Çim Kaseleri ayrıca kör ve bedensel engelliler tarafından oynanır. Kör olmalarına veya fiziksel olarak zorlanmalarına rağmen, normal oyunculardan daha becerikli oyuncular oldukları onlar tarafından kanıtlanmıştır.

Çim Bowlingi Çeşitleri

Bu bölümde, dünya çapında oynanan çeşitli Lawn Bowling türlerini ve formatlarını tartışacağız.

Kısa Mat Bowling

Kısa mat bowling, bir yıl boyunca her zaman oynanan çim bowlinginin bir parçasıdır. Bu oyun hiçbir hava koşulundan etkilenmez ve kısa minder kaseleri de kalıcı konum gerektirmez çünkü paspaslar sarılabilir ve başka herhangi bir yere aktarılabilir. Yani küçük topluluklar bu tür bir biçime ilgi gösteriyor.

Çok yönlülüğü nedeniyle bu kısa mat kaseler otellerde, okullarda, kolejlerde, sosyal kulüplerde ve hatta köy tepelerinde oynanabilir. Kısa mat kaseler bu tür alanlarda meşhurdur çünkü yer kısıtlaması vardır ve bu spor bu tür yerler için mükemmeldir.

Tra Kaseleri

Tra, ‘içi boş yol’ anlamına gelir. Tra bowling, yuvarlanma yolunun kavisli olduğu bir oyundur. Bu oyun Belçika ve Hollanda’da çok ünlü ve aynı zamanda tüm İskandinav ülkelerinde en popüler çim bowling oyunlarından biridir. Diğer çim bowlingleri normalde düz veya pürüzsüz bir zemine sahiptir, ancak Tra Bowl’un pisti tamamen farklıdır ve bu da topun yolunda büyük ölçüde kıvrılmasına izin verir. Tra bowlinginde kullanılan kaseler normal kaselerden daha büyüktür. Topun uzunluğu, kalınlığı ve ağırlığı da normal bowling topundan farklıdır.

Tra Bowling’in puanlaması normal çim bowlinginden biraz farklıdır. Burada, topu hedefe diğer herhangi bir oyuncunun topundan daha yaklaştıran her atış için puan verilir, bu nedenle saf blok stratejileri daha az etkilidir.

Çim Bowlingi Nasıl Oynanır?

Toplar doğası gereği asimetriktir ve kıvrımlı bir yolda ilerler. Oyunun temel amacı topu mümkün olduğunca krikoya yaklaştırmaktır. Oyuncuların topu yere yuvarlarken kullandıkları farklı teknikler vardır. Topu fırlatmadan önce, oyuncunun elinde güçlü bir şekilde topu tutması gerekir. Kaseyi hissetmeli ve kasenin hangi tarafının önyargılı olduğunu anlamalıdır. Oyuncu, kavrayabilmesi için orta parmağını topun kenarı boyunca konumlandırmalıdır.

Kenar veya hareket kenarı, traşlı kenarlar ile önyargı yüzü arasında doğrudan uzanan çizgidir. Bir oyuncu kaseyi mükemmel bir şekilde kavrarsa, mükemmel bir yöne doğru fırlatabilir. Kaseyi yuvarlayacak pozisyona girerken, oyuncu mükemmel bir pozisyonda durmalıdır. Oyuncu omuzlarını kare tutmalı ve kaseyi yuvarlayacağı çizgiyi hedeflemelidir.

Topu Yuvarlamak

Kaseyi yuvarlamadan önce, oyuncu atış çizgisine doğru biraz öne çıkmalıdır. Bacaklarını bükmeli ve topu çimlerin üzerinde yumuşak bir şekilde yuvarlamalıdır. Stabilite için serbest kolunu bacağına yaslayabilir. Bu Lawn Bowling, basit bir oyun gibi görünebilir, ancak vücudunuzun her bölümünün işe dahil olmasını gerektirir. Oyuncu, adımları takip ederek maksimum seviyesine ulaşabilir ve maksimum stabilite ile kolaylıkla gol atabilir. Ama bu son değil. Oyuncu, kaseyi her iki tarafta sabit tutmak için işaret parmağını ve başparmağını kullanmalıdır.

Maçtan önce, oyuncular oyun alanında çok fazla antrenman yapıyorlardı. Bu, bir oyuncu aynı zeminde çalışarak alanı çok iyi anlayabileceği için çok faydalı bir tekniktir. Yerdeki çim kısa ise bowling topu çok hızlı hareket edecek ve ayrıca zemin ıslak ise top hızlı hareket edecektir. Oyuncu ilk önce hedefin veya krikonun pozisyonuna olan mesafesini değerlendirmeli ve buna göre topu atmaya çalışmalıdır. Topu fırlatmanın iki çeşidi vardır, biri forehand çanak ve diğeri backhand çanaktır.

Forehand Teslimat

Forehand çekilişi normalde sağ elini kullanan atıcı tarafından yapılır. Bu sevk, başlangıçta krikonun sağına yönelik olan ve yuvarlandığında sola doğru kıvrılan, parmak dübeli uygulaması olarak adlandırılır. Bu atış çok zor ve oyunda yaygın olarak kullanılıyor.

Ters Teslim

Bu tür bir teslimat, forehand teslimatın tam tersidir. Sol elini kullananlar tarafından kullanılır. Bu, başparmakla teslimatın diğer adıdır. Aynı atıcı sağ elinden de atabilir. Burada yuvarlandıktan sonra top, krikonun solunu hedef alarak sağ yöne doğru kıvrılır.

Skor sistemi

Bu Lawn Bowling’deki puanlama sistemi turnuvadan turnuvaya değişir. Tekli bir maçsa, oyuncular için bir hedef atış sayısı vardır ve bu hedef normalde 21 veya 25’tir. Bir takım için, belirli sayıda bitimden sonra daha yüksek bir puan vardır.

Bir berabere olmuşsa, rakiplerin kazananı belirlemek için fazladan bir atış yapması gerekebilir, çünkü çim kase oyunlarında, oyunlar belirli sayıda sona çekilebilir. Tekler çim bowling oyununda 21 atış yapan ilk oyuncu kazanır.

Çiftlerde, ikiye katlamalarda veya üçlülerde takım, 21/25 oyun bitiminden sonra en fazla şutu atan bir kazanan ilan edilir. Bir set puanlama sistemi genellikle ilk ila yedi puanın en iyi beş veya üç set maçında verildiği bazı yarışmalarda kullanılır.

Tekler müsabakasında, bir takım iki veya üç veya dört oyuncudan oluşabilir. Bu durumda takımlar dönüşümlü olarak bowling oynar. Bir takımda dört oyuncu varsa, bir takımdaki her oyuncu tüm kaselerini atar ve ardından bir sonraki oyuncuya verir. Takımın kaptanına atlama denir . Kaptan her zaman en son oynar.

Profesyonel bir turnuvada geçerli puanlama yöntemi setlerdir. Her set dokuz uçludur ve yarışmacı veya en çok atış yapan atıcı seti kazanır.

Çim Bowlingi Kuralları

Her ülkenin çim bowling kurallarını yapmak ve güncellemek için kendi yönetim organı vardır. Oyunu oynamadan önce bilmeniz gereken önemli kurallardan bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Çim bowlingi, doğal çim veya suni çim üzerinde oynanır. Ancak normalde bowling green olarak da bilinen geniş, hassas bir şekilde düzlenmiş, bakımlı ve dikdörtgen bir alanda oynanır .
 • Bu dikdörtgen alan aynı zamanda pistlere de bölünmüştür (paralel oyun şeritleri olarak da bilinir). Normal bir yarışmada, iki rakipten biri matın kazananını belirlemek için yazı tura atar.
 • Atışı kazanan paspası kazanır ve krikoyu paspasın diğer ucuna çevirerek onu hedef olarak belirler. Bir süre sonra, kriko sürtünmeden dolayı dinlenmeye gelecek ve sahanın ortasına hizalanacaktır. Her şey ayarlandıktan sonra oyuncular toplarını alıp sıralarına göre yuvarlarlar.
 • Oyuncular kafayı oluşturmak için topu krikoya doğru yuvarlar .
 • Bir top normalde pistin dışındaki yolunda kıvrılır, ancak oyunda kalması için saha sınırları içinde durması gerekir.
 • Bir hendeğe düşen top, ölü top olarak kabul edilir ve oyundan çıkarılır. Ancak top krikoya temas ederse ve topa dokunduktan sonra bir çukura düşerse, ölü top olarak değerlendirilmeyecektir.
 • Krikoya temas eden toplara dokunma denir ve beyaz bir tebeşir ile işaretlenirler. Bu top bir hendeğe düşse bile oyunda canlı kalır.
 • Benzer şekilde, kriko veya kedi bir oyuncu tarafından hendeğe düşerse, hala canlı kabul edilir. Uluslararası standartlara göre kriko yine pistin ortasına yerleştirilecek.
 • Her oyuncu tüm toplarını yuvarladıktan sonra, kriko ve toplar arasındaki mesafe ölçülür. Bu süreçte top ile kriko arasındaki minimum mesafe atıcıya bir puan kazandırır.
 • Her atıcı, tekli veya çiftli maçsa dört topu yuvarlamak zorundadır. Her oyuncu üçlü maçta üç topu ve dörtlü iki topu yuvarlayacaktır.
 • Oyundan sonra toplar ile kriko arasındaki mesafe ölçülür ve topu krikoya minimum mesafede olan oyuncuya puan verilir veya çim bowlinginde atış denir .

Çim Bowlingi Şampiyonları

Çim bowlingi her yıl dünyanın farklı yerlerinde birçok şampiyona ve turnuva ile düzenlenmektedir. En öne çıkan şampiyonalardan bazılarının listesi aşağıdaki gibidir.

 • Dünya Salon Şampiyonası
 • İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları
 • Dünya Açık Hava Kase Şampiyonası
 • ABD Çim Bowling Şampiyonası
 • Avrupa Çim Kase Şampiyonası

Şimdi Lawn Bowling’in bazı şampiyonlarına ve kariyerlerine bir göz atalım.

Steve Glasson

Steve Glasson, 1997’den 2005’e kadar birinci sırada yer alan Avustralyalı bir çim atıcıdır. Tüm kariyerinde Glasson, Avustralya Şampiyonalarına katıldı ve 19 kez kazandı. Bu galibiyetlere ayrıca dokuz Ulusal Salon Şampiyonası da dahildir.

Dünya Bowls Şampiyonasında altın madalya kazandı ve Dünya Tekler Şampiyonu oldu. O bir numara olan ilk Avustralyalı. Şimdi Avustralya çim topu takımında koç olarak çalışıyor.

Robert Weale

Robert Weale, Galler’den bir çim atıcıdır. Robert ilk çıkışını 1982’de yaptı ve 1984’te açık hava şampiyonalarında en genç atıcı oldu. 2000 yılında Welsh Outdoor Singles unvanını kazandı. 2005 ve 2012’de de aynı unvanı kazandı. Ayrıca üç kez Galce Indoor Singles kazandı.

2005 yılında hem outdoor hem de outdoor şampiyonluklarını kazandı ve böylece her iki şampiyonluğu da kazanan tek oyuncu oldu. Dünya şampiyonlukları söz konusu olduğunda, Robert 2000 yılında Dünya Salon Şampiyonası’nı kazandı.

Ayrıca Commonwealth oyunlarına katıldı ve gümüş ve altın kazandı. 1986 ve 2010 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında altın madalya kazandı. 1994, 1998 ve 2006’da Commonwealth oyunlarında, 2002 Commonwealth oyunlarında gümüş ve bronz madalya kazandı.

Willie Wood

Willie Wood, İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında iki altın madalya ve Dünya Kase Şampiyonasında iki ikinci madalya kazanan İskoçya’dan bir Lawn Bowl oyuncusu. 2007 yılında, adı İskoçya Sporları Onur Listesi’ne dahil edildi. 1966’da Wood, ülkesini ilk kez uluslararası bir yarışmada temsil etti.

1974 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında bronz madalya kazandı. 1978 Commonwealth oyunlarında gümüş madalya, 1982’de ise altın madalya kazandı. Dünya Şampiyonalarına da katıldı ve 15 madalya kazandı.

David Gourlay

David Gourlay, İskoçya ve Avustralya’yı uluslararası kapalı ve açık hava şampiyonalarında temsil eden bir çim atıcıdır. Tüm kariyerinde on bir World Bowls Tour Şampiyonluğu kazandı. 2005’ten 2009’a kadar Avustralya’da oynadı ve aynı zamanda Avustralya takımına koçluk yaptı.

Ayrıca 2014 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için İskoçya takımına koçluk yaptı ve takım dört madalya kazandı. 1997’de single unvanını kazandı. 1996’da World Indoor Men Singles unvanını ve 2000, 2006, 2007, 2008, 2009 ve 2012’de çiftler unvanını kazandı.

Paul Foster

Paul Foster, şu anda bir taksi sahibi olan İskoçya’dan bir çim atıcıdır. Bowling kariyerinde 1998, 2001, 2005 ve 2011 yıllarında Dünya Salon Şampiyonası’nı kazandı. Bir diğer başarı da 9 büyük WBT şampiyonluğunu kazanmaktır.

İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları söz konusu olduğunda, ikisi 2006 ve 2014’te Alex Marshall’la, diğeri 2014’te dörtlü yarışmada olmak üzere üç altın madalya kazandı. Paul Foster ve Alex Marshall çifti de 2011, 2012 ve 2013’te World Indoor Pairs unvanını kazandı.

Rebecca Field

Rebecca Field, sekiz yaşında bowlinge başlamış, İngiltere’den bir çim kase oyuncusu. Norfolk Bowling Kulübü üyesidir ve gençler uluslararası şampiyonalarda yarıştı ve birçok şampiyonluk kazandı.

Uluslararası bir kıdemli oyuncu olarak 2011’de ilk kez İngiltere’yi temsil etti. 2012’de Dünya Indoor Bowls Tekler Şampiyonalarına katıldı. 2013’te Alison Merrien’i yendi ve World Indoor Bowls single unvanını kazandı. İlk açık hava şampiyonluğunu 2014 yılında kazandı.

Benzer Sporlar

Başa dön tuşu