Softbol Atış İstatistikleri Ne Anlama Geliyor?

Softbol, ​​beyzbolda olduğu gibi istatistik odaklı bir spordur. Bir oyuncunun istatistiklerini analiz ederek, oyunlar sırasında nasıl performans gösterdiğine dair anında bir fikir edinirsiniz. Bir softbol atıcısının istatistikleri, temelden ileri düzeye kadar değişir.

Bir atıcının istatistiksel kategorileri, beyzboldakilerle hemen hemen aynıdır.

Softbolda Temel İstatistik

Çoğu durumda, bir softball atıcı istatistiğindeki her temel kategori, kategori adıyla ilgili bir harf veya harf dizisi ile kısaltılır. Örneğin, kazançlar ve kayıplar sırasıyla “W” ve “L” olarak tanımlanır. Diğer istatistikler arasında, başlatılan oyunlar için “GS”, tamamlanmış oyunlar için “CG”, oyun dışı kalmalar için “SHO”, kaydetmeler için “SV”, atış vuruşları için “IP”, izin verilen vuruşlar için “H”, izin verilen koşular için “R”, Kazanılan koşular için “ER”, toplar için “BB” ve vuruşlar için “SO”.

Softbolda Gelişmiş İstatistikler

Bazı istatistiklerin hesaplanması için temel matematik gerekir. Örneğin, “ERA”, kazanılan koşu ortalaması anlamına gelir ve bu, atıcının oyun başına izin verdiği ortalama koşu sayısını gösterir. “WHIP”, adımlı vuruş başına yürüyüşleri ve vuruşları temsil eder. En büyük fark, beyzbol dokuza giderken son yedi vuruşta softbol oyunları. Diğer istatistikler, adım vuruş için “HBP” veya bir sürahinin vurduğu vurucu sayısı ve vahşi bir adımı belirten “WP” içerir. Balk için “BK”, nispeten nadir bir statüdür. “SFA” ve “SHA” sırasıyla kurban uçar ve kurban isabet anlamına gelir.

Benzer Sporlar

Başa dön tuşu