Touring Araba Yarışı Kuralları

Touring Araba Yarışı Kuralları Genel Bakış

Touring araba yarışı, gelişmiş yarış arabalarının bir otomobil yarışı yarışmasıdır. Bu spor Arjantin, Avustralya, Brezilya, İngiltere, Almanya, İsveç ve Norveç gibi birçok ülkede çok popüler. Ancak hızı Formula 1 ile karşılaştırılamaz.

Turne arabası serisi, süresi 3-24 saat olan bir veya daha fazla dayanıklılık yarışından oluşur. Temel olarak, etkinlik standart bir gövde kabuğu ile başlar, ancak motorlar, süspansiyon, frenler, tekerlekler ve lastikler gibi yarış ekipmanlarına izin verilir.

Tur arabalarının yarışları yol parkurlarında ve sokak parkurlarında yapılır. Yarış arabaları ile gezi arabaları arasında çok az teknik fark vardır. Sıradan bir gözlemci, ikisi arasındaki farkı asla gösteremez. Tur arabaları sedan, hatchback gibi aile arabalarından gelir ve yüksek teknik seviyeyi desteklemez.

Diğer herhangi bir yarış oyununda olduğu gibi, bu oyuna katılan tüm sürücüler en kısa sürede yol parkurunu tamamlamaya odaklanır ve oyunu ilk kazanan kişi olur. İlk üç yarışmacı arasında saniyenin onda birinden daha az bir marj olabileceğinden, biniciler hızlı ve keskin olmalıdır.

Tarih

Genelde touring otomobil serisi olarak bilinen British Touring Car (BTC) Şampiyonası, 1958’de İngiliz Sedan Otomobil Şampiyonası olarak kuruldu ve 1987’de yeniden adlandırıldı. Bu araba yarışı serisi, İngiltere’de her yıl yapılır ve TCA tarafından yönetilir.

Touring Car Serisi Şampiyonası, FIA Group 2, FIA Group 1, FIA Super Touring ve FIA ​​Super 2000 gibi çok sayıda ulusal ve uluslararası yönetmeliği takip ediyor. Daha önce şampiyona, farklı sınıfların motor kapasiteleri ve aynı anda yarışmaları temelinde birleşmesi ile gerçekleştiriliyordu. .

BTC Şampiyonası, 2001 yılında kendi kural setini kabul etti. 2009’da BTC, 2011’de tanıtılacak Yeni Nesil Touring Otomobilinin ayrıntılarını ve teknik özelliklerini piyasaya sürdü. Bu düzenlemeler, otomobilin tasarım, yapım ve çalıştırma maliyetlerini en aza indirmek için yapıldı. motorlar.

Katılan Ülkeler

Touring Car Şampiyonası her yıl Birleşik Krallık’ta düzenlenmektedir. Bu şampiyonaya farklı ülkelerden sürücüler katılıyor. Şu anda her sezon için beş şampiyona var. Aşağıda Dünya Binek Otomobili Şampiyonası’nın düzenlendiği ülkelerin listesi bulunmaktadır.

İlk şampiyonluk 1987’de Avrupa Touring Car şampiyonasında yapıldı. Etkinliğin ev sahipliği yaptığı diğer yerler:

 • Avrupa’da Bathurst
 • Avustralya’daki Calder Park Yarış Pisti
 • Yeni Zelanda’da Wellington
 • Japonya’daki Fuji Dağı

Dünya Binek Otomobili Kupası ilk olarak 1993 ile 1995 yılları arasında düzenlendi. Son Dünya Şampiyonası 2005’te yapıldı. Bu FIA Dünya Binek Otomobili Şampiyonasına 25 sürücü katıldı. Bu arabaların üreticileri BMW, Chevrolet, Citroen, Ford, Honda, Lada, SEAT ve Volvo’dur.

Touring Araba Yarışı Türleri

Klasik Touring Araç Şampiyonası, yıllarca pistlerde yarışan çok sayıda sedan otomobili barındırır. Etkinlik, arabaların oyunda ne kadar süredir kaldığına göre, herkesin hem eğlenebilmesi hem de oyuna katılabilmesi için düzenleniyor.

Arabaların yaşına göre, arabaları 1666’dan önce yapılmış arabalar, 1983’e kadar yapılmış arabalar, 1993’e kadar üretilmiş arabalar, VW’leri barındıran ve 2003’ten önce yapılmış arabalar, 2005’ten önce yapılmış arabalar ve en önemlisi büyük gibi farklı bölümlere ayırmaktan bahsediyoruz. herhangi bir Blue Oval otomobil serisi ile birlikte Classic Thunder olan güçlü araba.

Araba Türleri

Halen yarış arabaları, BMW 320si, E90 gibi 2.0L sedanların ve Honda Civic ve Ford Focus gibi hatchback arabaların bir kombinasyonudur. Çok sayıda üreticinin bu modelleri, Yeni Nesil Turing Otomobili (NGTC) düzenlemelerine uygundur. 2010 yılında, iki yeni çalışma takımı Chevrolet by RML ve Honda by Team Dynamics eklendi.

Bir Tur Arabası Yapmak

Bir yarış arabası yaparken, temel düşünce arabadaki yarışçıyı pist tarafındaki hayranlara bağlamaktır. Bu arabalar, daha fazla modifikasyonla günlük yaşamda kullanılan normal arabalardır. Araba makineleri, sporun en yüksek seviyeleriyle bağlantılı olan binlerce çalışma saatinin ve ayrıntılı yeniden çalışmanın bir sonucudur.

Bir yol arabası satın aldıktan sonraki ilk görev, arabayı çıplak bir gövde kabuğuna dönüştürmek ve ardından asit damlamasıdır. Bu, boyayı çıkarmak ve eşyaları kullanmak için daha iyi bir yüzey oluşturmak için gereklidir. Kabuğun diğer parçalarından gelen tüm sızdırmazlık maddesi, arabanın ses geçirmezliğine konulan bileşenlerle birlikte çıkarılır.

Basit bir deyişle, araba çıplak metale dönüşür. Bundan sonra, yarış makinesini tasarlamadan önce daha fazla filtrelendiği takıma geri gönderilir. Ayrıca arabaların temel özelliklerinin kaldırılması gerekiyor. Tavan kaplaması gibi emniyet kemeri bağlantıları kaldırılır.

Bu şeyler geri bağlanır ve arabayı aydınlatıp ardından hassas çalışma ile bir puan alır. Yarış dünyasında milimetre önemlidir ve iki kez kontrol edilmelidir. Araba, tekrarlanabilirlik için benzer şeyler içeren süspansiyon alma noktaları için gerekli özel ölçümlere sahip bir jig üzerine yerleştirilir.

Tüm yarış arabaları diğer arabaların tam kopyaları olmalıdır. Yarış arabalarını yönetmek farklı bir hassasiyet seviyesi gerektirir. Son olarak, mürettebat üyeleri tüm otomobil tasarımlarının aynı boyutları paylaştığından tamamen memnun olduklarında, yarış tarzı parçalar şekillendirilebilir.

Tüm yarış arabaları için bazı kontrollü parçalar zorunludur. Ön ve arka alt şasiler takılır, gövde kabuğu sıyrılır ve ön alt şasiye yerleştirilir. Tek bir yanlış ölçüm tüm makineyi etkileyebilir ve her şeyin yeniden tasarlanması gerekir.

Aracın ön tarafına, alt şasiye takıldığı ve süspansiyon toplama noktalarının yüksekliğini kumanda eden bir aerodinamik ayırıcı bağlanmıştır. Her pistte oturumdan sonra gerçekleştirilen zorunlu sürüş yüksekliği testlerinde başarısız olacağından çok düşük olamaz.

Süspansiyon işleminden sonra, yakıt deposunun tabanı, takla kafesinin takılmasıyla birlikte arabaya kaynaklanır ve ardından arabanın kabuğuna kaynak yapılır. Yeni oluşan yarış makinesi artık şekillenmeye başlıyor. Ayrıca, motorlar takılır ve süspansiyon, salıncak kemiği ve amortisörlerle birleştirilir.

Süspansiyonun cıvatalanması sırasında, oldukça karmaşık elektronik gösterge panosuna ek olarak, yarış koltuğu ve altı noktalı emniyet kemeri gibi kokpitin iç kısımları takılır. Kullanılan ara soğutucu ortak bir çekirdeğe sahiptir. Mantıksal olarak, araba şimdi tamamlandı. Son olarak, kontrollü AP frenleri ve arabanın dış kısmı etiketlenir.

Touring Araba Yarışı Ekipmanları

İlk yarışa hazırlanırken, gerekli temel araçlar yarış kitidir. Kask, eldiven, ateşli silah tulumu ve yarış botlarından oluşur.

Kask – Tam olarak otomobil yarışları için tasarlandı. Enerji emici köpük ve Nomex dolguyla aynı hizada olan karbon fiber, Kevlar veya fiberglas kabuktan yapılmış yuvarlak şekildedir.

Head Sock – Balaclava olarak da adlandırılır. Nomex’ten yapılmıştır ve kaskı takmadan önce giyilir.

Eldivenler – Sürücünün elini korumak ve uygun tutuşu sağlamak için Nomex ve deriden yapılmıştır.

Ateşli Silah Elbisesi – Ateşe dayanıklı tek parça üniformadır. Sürücü ikinci derece yanıklardan muzdarip olmadan önce doğrudan aleve ve ısıya maruz kalmayı sağlama kabiliyetine sahip olmalıdır.

Sürüş Ayakkabıları – Dışarıdan bir deri veya süet tabakası ve içeriden bir Nomex tabakası olmalıdır. Sürücüler ayrıca yanmaz çorap giymelidir.

Touring Araba Yarışı Nasıl Başlamalı?

Bir yarış arabası kullanmak normal bir araba sürmekten çok farklıdır. Touring Racing Car Şampiyonasında araba kullanırken, aşağıdakilere dikkat etmek gerekir:

 • Bir yarış arabası sürerken, sürücü arabanın ağırlığı, arabanın tutuşu, durma gücü, motorun gücü ve torku, arabanın direksiyonu ve aracın süspansiyonu gibi faktörleri kabul etmelidir.
 • Arabanın tutuşu önemli bir faktördür. Lastiklerin belirli bir arazide kayması için ne kadar kuvvet gerektiğini belirler. Her koşulda yarışçı arabanın kontrolünü kaybetmemelidir.
 • Arabanın tutuşunu kabul etmek çok kullanışlıdır. Belirli bir yarıçapla dönüş yaparken arabanın ne kadar hızlı gidebileceğini gösterir.
 • Daima aracın süspansiyonunun köşelerine dikkat edin. Çok sıkı olursa, araba sallanmayacak ve arabayı daha öngörülebilir hale getirecektir. Gevşekse, lastikler yerde kalır.
 • Aracın süspansiyonunu anlamak, sürücünün otomobili daha iyi almasına yardımcı olur. Bazı insanlar, üzerine uygulanan yanal kuvvetler nedeniyle arabanın sallandığını hissettiklerinde çılgına dönerler. Bu çok normaldir ve ağırlık merkezinin hafifçe kayması nedeniyle oluşur.
 • Sallanmak, araba kayarken yavaş sürerken veya yoldan yana doğru giderken araç genellikle eşit miktarda sallanacağından, bir tehlike işaretidir.
 • Aracın dönen tekerleğe ne kadar hızlı tepki verdiğini anlamak önemlidir. Sürücü keskin bir dönüş yapmayı ve tekerleği ne kadar çevireceğini anlamalıdır.
 • Sürücü tekerleği çok az çevirirse, arabanın direksiyona geçmesini sağlar ve onu yoldan çıkarır. Çok fazla döndürülürse, araba aşırı yönlendirilir ve araba kayar veya araba köşenin içine çarpar.
 • Bir sonraki önemli şey, durdurma gücüne sahip olmaktır. Ciddi bir yarış planlarken, sürücüler virajlarda yavaşlamak için çoğunlukla frene basmak zorunda kalıyor. Hızı azaltmak yerine, frene basmak, daha uzun süre daha hızlı bir hızın korunmasına yardımcı olur.
 • Akılda tutulması gereken bir şey, fren yapmak için çok uzun süre beklemenin çok sert frenlemeye neden olabileceği ve bunun sonucunda otomobilin kayacağıdır. Dönüş sırasında fren uygulamak, başka bir salınım faktörü ekler ve tutuşu ve arabanın kaymasını azaltır.
 • Son olarak, sürücü motorun gücünü ve torkunu akılda tutmalıdır. Bu, sürücüye yarış arabasını nasıl süreceği konusunda daha iyi bir fikir verir. Sürücü olabildiğince hızlı hızlanabilmelidir. Aracın gücü, arabanın motor gücü ve elciklerine göre belirlenir.

Sürüşü İyileştirmek İçin İpuçları

 • Direksiyon simidinden gaz pedalına bağlı bir ip hayal etmek daha iyidir. Bunun arkasındaki mantık, tekerlekler düz olduğunda daha hızlı sürülebilmesidir. Tekerlekler uzak bir yönde kranklanırsa, teller gaz pedalında sıkı olacak ve fazla itemeyecektir.
 • Bir yarış pistinde sürüş normal sürüşten farklı olduğu için sert ve erken fren yapmayı unutmayın. Bu nedenle, sürücü bir dönüm noktasına ulaştığında, sürücünün frene tam kuvvetle sert bir şekilde vurması ve dönüşü alırken yavaşça freni bırakması gerekir.
 • Ne pahasına olursa olsun, kollar bükülse bile asla direksiyondan ayrılmayın. Direksiyondan asla vazgeçmemek daha iyidir. Eller daima direksiyon simidinin yanlarında kalmalıdır.
 • Bütün köşeler önemli değil. Hızlı sürmenin anahtarı, tekerleği düz hale getirmek ve hız kazanmaya başlamak için bir köşeden nasıl çıkılacağını kabul etmektir.
 • Gözlerini yukarıda tut. Araçlarla tek başına sürüş yapmak istemeyen sürücüler, gösterge panosunun üzerindeki büyük pencereden akıllıca yararlanırlar. İşin sırrı, ön camın üst 1 / 3’üne bakmaktır.
 • Normal sürüşten çok farklı olduğu için ilk başta garip hissetmek sorun değil. Sürücü, otomobil ve lastikler hakkında daha fazla bilgi edinmelidir. Yarış pistinde hız, gürültü, atalet, gövde yuvarlanmasından sahaya ve sapma eksenlerine kadar her şey güçlendirilir.

Bunlar, yarışçının her zaman akılda tutması gereken birkaç temel kuraldır. Yarış, pratik gösteri ve pratik gerektiren bir şeydir. Şampiyonaya katılmak için teorik bilgi yeterli değil.

Touring Araba Yarışı Kuralları

Aşağıda, Federation Internationale Automobile (FIA) tarafından yayınlanan, A Grubu Arabalar olarak da bilinen Touring arabaları için bir dizi genel reçete yer almaktadır. FIA tarafından belirtilen düzenlemeler tarafından yetki verilmedikçe herhangi bir değişikliğe izin verilmez.

 • 01.01.99’dan sonra, kit varyantları haricinde homologe edilen ve rallilerde yarışan arabalar 1800 mm’den geniş olmamalıdır.
 • Bir taraftaki tüm lastikler indiğinde aracın hiçbir parçası yere temas etmemelidir.
 • Arabalara çalışır vaziyette bir geri vites kutusu takılmalıdır.
 • Kısmen veya tamamen kompozit malzemelerden yapılmış süspansiyon parçaları ve tekerlekler yasaktır.
 • Pit şeridinde sürerken sürücüler 40 mph’yi geçmemelidir. Bunu aşan sürücüler cezalandırılabilir veya eleme sürelerini kaybedebilirler.
 • Testler, ilk şampiyona toplantısının başlamasından yedi gün önce sınırsızdır.

Touring Araba Yarışı Şampiyonları

Klasik Touring Araç Şampiyonası, birkaç yıl içinde yarışan çeşitli sedan arabaları için bir sığınağı kolaylaştırmak için düzenlenmiştir. FIA World Touring Car Championship, FIA tarafından yetkilendirildi. Son şampiyona 2005 yılındaydı. Aşağıda şampiyonaların bir listesi var.

 • Dünya Touring Araç Şampiyonası
 • Avrupa Touring Araç Şampiyonası
 • İngiliz Touring Araç Şampiyonası
 • CNC Heads Saloon Şampiyonası

Şampiyonlar

Touring araba yarışı, binicilerin galibiyet yarışları ve serileri için farklı markaların arabalarını kullandıkları maceralı bir spordur. Aşağıda, Touring Car yarış şampiyonlarından bazıları verilmiştir.

Gordon Shedden

Gordon Shedden, Honda Yuasa Racing Team’e ait İngiliz bir otomobil yarışçısıdır. 1999’da Shedden, Ford Fiesta Şampiyonasını kazandı ve ardından çeşitli yarışmalarda dokuz galibiyet daha aldı. 2003 ve 2004 yıllarında SEAT Cupra Şampiyonasına katıldı ancak başarılı olamadı. 2003’te ikinci oldu ve 2004’te dördüncü oldu.

2006 yılında Team Halfords, beş kez kazandığı BTC Şampiyonasına katılmayı seçti. 2007 yılında Honda Civic ekibine katıldı ve BTC Şampiyonası serisinde dört galibiyet kazandı. 2008 ve 2009’da pek başarılı olamadı. 2010’da Croft Circuit’te iki yarış kazandı ve Sürücüler Şampiyonasında üçüncü oldu.

Colin Turkington

Colin Turkington, şu anda Team BMR üyesi olan ve BTC Şampiyonasında yarışan İrlandalı bir otomobil yarışçısıdır. 2009’da Team RAC ve 2014’te Team eBay Motors için BTC Şampiyonası kazandı. Turkington kariyerine 1993’te başladı. İlk şampiyonluğunu 1998’de Kuzey İrlanda Metro Şampiyonasında kazandı.

Bir sonraki Şampiyonası 1999 yılında Ford Kredi Fiesta Zedec oldu ve o Takım Atom Kitten katıldı ve 14 sırada yer nerede o BTC Şampiyonası taşındı 2002 yılında 2001 yılında bu ünvanını kazandı th . 2003-2004 sezonunda West Surrey yarışlarına katıldı ve ilk yarışını kazandı. 2006’da Sürücüler Şampiyonasında üçüncü oldu. 2015 yılına kadar birçok şampiyonluk kazandı.

Andrew Ürdün

Andrew Jordan, 2013’te BTC Şampiyonası’nı kazanan İngiliz otomobil yarışçısıdır. 2003’te Ford Rally Academy’ye katıldı ve Winter Junior Rallycross Şampiyonasını kazandı. Ertesi yıl BTRDA Junior Rallycross Şampiyonasını da kazandı. 2005 yılı, dört farklı ünvan kazandığı için onun yılıydı. 2006’da British Rallycross Supercar sınıfını kazandı.

2009 yılında babasının ekibine katıldı ve başarısı iki podyum içeriyordu. 2009 yılında Vauxhall Takımına katıldı ve ilk pol pozisyonunu aldı. Sonraki sezonlarda birçok yarışta yer aldı ve kazandı. 2014’te yine Rallycross’ta yer aldı ve üçüncü oldu. 2016’da 2016 sezonu için Motobase’e katılacağını duyurdu.

Matt Neal

Matt Neal veya Matthew Neal, BTC Şampiyonasını üç kez kazanan İngiliz otomobil yarışçısıdır. Neal kariyerine 1988’de başladı ve Ford Fiesta’yı sürdü. 1990 yılında İngiliz Grup N Şampiyonu oldu ve 1991 Neal Piramit MotoSport aracılığıyla BTC Şampiyonası’nda içine girmiştir ve 13 bitmiş th . 1992’de Team Dynamics’e katıldı ve 1993’te Total Cup’ı kazandı. 1995’te tekrar Team Dynamics’e katıldı ve 1995, 1999 ve 2000’de farklı unvanlar kazandı.

2001 yılında Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası’nda yer aldı ve 14 bitmiş th . 2002’de tekrar BTC Şampiyonasına geldi ve üçüncü oldu. 2004-2007 sezonunda Team Dynamics’e yeniden katıldı ve Sürücüler Şampiyonası ve Bağımsızlar Şampiyonasında yer aldı. Diğer birçok şampiyonada da yer aldı ama pek başarılı olamadı.

Jason Plato

Jason Plato, BTC Şampiyonasını iki kez kazanan İngiliz bir yarışçıdır. Ayrıca BTC Şampiyonasında en çok galibiyet rekoruna sahip. Kariyerinde Formula 3 ve Formula Renault’da yer aldı ve ardından 1996 yılında Renault Spider Şampiyonası’na katılarak birinciliği kazandı.

2000 yılında Vauxhall’a katıldı ve beşinci sırada yer aldı. 2001 yılında, Vauxhall takımında yer alarak BTC Şampiyonasını kazandı. 2002-2003 sezonunda NASCAR yarışlarına katıldı ve üçüncü oldu. 2004 yılında BTC Şampiyonasına döndü ve birçok yarışta yer aldı.

Fabrizio Giovanardi

Fabrizio Giovanardi, sekiz Touring Car unvanı kazanan İtalyan bir yarışçıdır. 1986’da İtalya ve Dünya Formula C Karting şampiyonluğunu kazandı. 1987’de İtalyan Formula 3 Şampiyonasına katıldı ve bir podyum kazandı. Şampiyonada iki yarış kazandı ve genel şampiyonada üçüncü oldu.

1989 yılında Uluslararası Formula 3000 yılında katılmış ve ilk yarışını kazandı ama genel şampiyonada, 10 yaşında sırada th . 1991’de İtalyan Superturismo Şampiyonasına katıldı ve beş adet S2 Sınıfı zafer kazandı. Ayrıca Avrupa, Dünya ve İngiliz Touring Araç Şampiyonalarına katıldı ve birçok yarış kazandı.

James Thompson

James Thompson, BTC Şampiyonasını iki kez kazanan İngiliz otomobil yarışçısıdır. Kariyerine 1994 yılında Peugeot 405 ile başladı. 1995 yılında Vauxhall takımının bir üyesiydi ve en genç kazanan oldu. 1996’da Vauxhall Vectra ile bir yarış kazandı.

1997’den itibaren çeşitli yarışlara katıldı ancak başarılı olamadı. 2001 yılında Team Egg Sport’a katıldı ve dört zafer kazandı. 2002 ve 2004’te BTC Şampiyonası şampiyonuydu. SEAT Sport UK’de Jason Plato ile yer aldı. 2007 yılında Dünya Binek Otomobil Şampiyonası’na (WTCC) katıldı ve üçüncü oldu.

Yvan Muller

Yvan Muller, dört kez Dünya Touring Cars Şampiyonası kazanan Fransa’dan bir otomobil yarışçısıdır. 1992’de Formula 2 Şampiyonasını kazandı. 1995’te Muller, Fransa Süper Tur Şampiyonası’nı kazandı. 1998 yılında BTC Şampiyonasına giriş yaptı ve 2000 yılında Vauxhall için yarıştığı en iyi sürücü oldu.

2001’de Muller tekrar BTC Şampiyonasına katıldı ve ikinci oldu. Ertesi yıl yine aynı dizide ikinci oldu. 2006 yılında WTCC’ye geçti ve ikinci sırada bitirdi. 2007 yılında ikinci sırayı aldı. 2010 ve 2011’de Dünya Touring Araç Şampiyonası’nı kazandı.

Alain Menüsü

Alain Menu, BTC Şampiyonasını iki kez kazanan İsviçreli bir Yarışçıdır. 2005 ile 2012 yılları arasında Chevrolet ile yarışırken WTCC’de ikinci oldu. Menu kariyerine tek bir yarışçı olarak başladı ve 1991’de Uluslararası Formula 3000 Şampiyonasına ulaştı. 1993’te Renault ile ilişki kurdu ve BTC Şampiyonasına katıldı.

Bu şampiyonayı ikinci sırada bitirdi. 1994 yılında yine Renault Laguna ile BTC Şampiyonası’na katıldı ancak çok başarılı olamadı. Ancak yarışta birinci ve üçüncü sırada yer aldı. 1997’de Menu dört yarış kazandı. 1998’de aynı Renault otomobili ile üç yarış kazandı. Daha sonra birçok BTC Şampiyonası yarışında yer aldı. Şimdi Menu, BMR Ekibi için bir koç.

Laurent Aïello

Laurent Aïello, 1998’de 24 Saat Le Mans, 1999’da BTC Şampiyonası ve 2002’de Deutsche Tourenwagen Masters serisini kazanan bir Fransız otomobil yarışçısıdır. Kariyerine 1988’de başladı ve 2005’te sona erdi.

Ayrıca Uluslararası Formula 3000, Fransız Supertouring Şampiyonası, İtalyan Süper Turing Şampiyonası ve Super Tourenwagen Cup’a katıldı.

1994’te CFS unvanını ve 1997’de STW unvanını kazandı. Kariyerinin başında Fransız Karting Şampiyonası’na katıldı.

Benzer Sporlar

Başa dön tuşu