Tramplen Kuralları

Genel Bakış

Tramplen, oyuncuların bir trambolinde geri teperken farklı akrobatik beceriler sergilemeleri gereken akrobatik bir rekabet sporudur. Rekabetçi bir spor olduğu kadar etkili bir jimnastik aktivitesi olarak kabul edilir. Tramplen, aynı zamanda Olimpiyat Oyunlarının bir parçasıdır ve 2000 yılında Olimpiyatlarda tanıtılmıştır. Bu oyunun üç farklı çeşidi vardır: Senkronize trambolin, yuvarlanma ve çift ​​minitrambolin.

Tramplen atma durumunda, oyuncuların trambolinden zıpladıktan ve sorunsuz bir şekilde uçtuktan sonra 10 akrobatik hareket serisi gerçekleştirmeleri gerekir. Hakemler, oyuncuya beceri setlerine, uygulama tarzına ve zamanlamalarına göre puan verir. Maksimum puan alan en iyi üç oyuncu kazanan ilan edilir.

Tarihçesi

Trampolin, başlangıçta astronotları eğitmek ve diğer sporlar için bir eğitim egzersizi yapmak için ortaya çıktı. 1934 civarında George Nissen, trapez sanatçılarının güvenlik ağından zıplarken hileler yaptıklarını gözlemledikten sonra Larry Griswold’un yardımıyla ilk modern trambolini yaptı. Hızla okullarda ve özel eğlence merkezlerinde tanıtıldı.

İlk kez televizyonda yayınlanan ulusal tramplen şampiyonası 1958’de İngiltere’de yapıldı. İlk tramplen dünya şampiyonası 1964’te Londra’da yapıldı. 1965’te, daha sonra tramplen için dünya yönetim organı olarak çalışan Uluslararası Trambolin Federasyonu kuruldu. 1969’da ilk Avrupa Şampiyonası Paris’te yapıldı.

Oyun yavaş yavaş Avrupa ülkeleri ve Sovyetler Birliği tarafından kabul edildi. 2000 yılından bu yana tramplen sporu Olimpiyatların bir parçası haline geldi ve ardından daha fazla ülke sporu benimsemeye ve oynamaya başladı.

Katılan ülkeler

Hem rekabetçi bir spor hem de egzersiz olarak tramplenin büyük bir popülaritesi vardır. Başlangıçta Amerikalı oyuncular, dünya çapındaki farklı tramplen turnuvalarında çok başarılıydılar. Yavaş yavaş Avrupalı ​​oyuncular spora hakim olmaya başladı. Almanya ve Fransa gibi ülkelerde bile tramplenin büyük bir popülaritesi var.

Trampolin, ABD, Fransa, Rusya, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Bulgaristan, Danimarka, Çin ve Portekiz’de çok popülerdir.

Kullanılan Malzemeler

Trambolin durumunda fazla ekipmana gerek yoktur. İhtiyaç duyulan temel ekipman, trambolin ve mattır.

Trambolin

Bir trambolin, bir parça gergin ve birçok sarmal yay kullanılarak çelik bir çerçeve üzerine gerilen güçlü bir kumaşa sahip bir egzersiz ve spor ekipmanıdır. İnsanlar genellikle hem egzersiz hem de rekabet amacıyla trambolinde zıplarlar. Çerçeve boyunca yayılan kumaş elastik değildir. Ancak ekipmana esneklik sağlayan sarmal yaylardır.

Başlangıçta, trambolin astronotları ve pilotları vücut havadayken çeşitli vücut pozisyonlarının deneyimini sağlamak için eğitmek için kullanıldı. Bunların yanı sıra trambolin, oyuncunun akrobatik becerilerini geliştirmek ve keskinleştirmek için dalış, jimnastik gibi çeşitli spor eğitimlerinde de kullanılmaktadır.

Trambolin çelik malzemeden yapılmıştır ve katlanarak farklı yerlere taşınabilecek şekilde yapılmıştır. Rekabetçi sporlar durumunda, trambolin yatağı 14 ft 1 inç × 7 ft boyutunda dikdörtgen şeklindedir.Yatak, 17 ft × 10 ft boyutunda bir çerçeveye takılır.Esnekliği sağlamak için yaklaşık 110 sarmal yay kullanılır .

Hem eğlence hem de egzersiz durumunda, kullanılan trambolinler rakip trambolinlere göre daha az etkili bir şekilde inşa edilir. Eğlence amaçlı trambolinlerde kullanılan yaylar, rakip trambolinlere kıyasla daha az esneklik sağlar. Bu trambolinler, dairesel, sekizgen, dikdörtgen gibi çeşitli şekillerde gelir.

Güvenlik Paspasları

Bu paspaslar çoğunlukla oyuncular için bir güvenlik önlemi olarak kullanılır. Bunlar büyük, kalın pedlerdir ve trambolinin her iki ucuna yerleştirilmiştir. Bir oyuncunun trambolinden düşmesi durumunda darbeyi hafifletmek için kullanılır.

Ayakkabı

Bu oyunda kullanılan ayakkabılar spor için özel olarak yapılmıştır ve ultra hafiftir. Tipik bir tramplen ayakkabısı yaklaşık 3,3 ons ağırlığındadır. Ayakkabıların içinde, trambolinde yuvarlanma sırasında pozitif reaksiyon sağlamak için alt kısmında yüksek kaliteli esnek kauçuk bulunan köpük dolgusu vardır.

Oyun Alanı

Tramplen kortu normalde bir trambolin ve paspaslardan oluşur. Değişikliklere bağlı olarak, mahkeme düzeni ve ekipman birbirinden farklıdır. Bireysel tramplen durumunda, dikdörtgen bir trambolin kullanılırken, senkron trambolin durumunda , mahkeme iki bitişik trambolinden oluşur, böylece iki oyuncu aynı anda ellerini yapabilirler.

Double Mini-trambolin durumunda , başlangıçta eğimli ve eğime bağlı düz yataklı özel bir tür trambolin kullanılır. Demontaj amacıyla flatbedin ucuna paspaslar eklenir. Yuvarlanma durumunda trambolin yoktur. Bununla birlikte, oyuncuların becerilerini sergilediği iki metrelik pisti olan 25 metre genişliğinde bir parkur var.

Tramplen Nasıl Oynanır?

Rekabetçi tramplen sporunda bir rutin, trambolin yatağı ile çeşitli dönüşleri, bükülmeleri birleştiren on temastan oluşur ve iniş sırasında oyuncu ayağa veya koltuğa veya öne veya arkaya inebilir. Bir rutin ayak üzerinde başlamalı ve bitmelidir.

Oyuncular tarafından gerçekleştirilen iki tür rutin vardır –

 • Zorunlu rutinler – Zorunlu rutinler durumunda, bir oyuncunun belirli bir sırayla önceden düzenlenmiş on beceriden oluşan bir setini gerçekleştirmesi gerekir.
 • İsteğe bağlı rutinler – İsteğe bağlı rutinler olması durumunda, oyuncular onaylanmış herhangi on beceriyi gerçekleştirebilirler.

Oyuncular, her iki ayağı trambolin yatağında olacak şekilde, rutinlerini dik pozisyonda bitirmelidir. Rutinlerini sonlandırmadan önce en az üç saniye bu pozisyonda kalmaları gerekir. Oyuncular, kendilerini hakemlere sunduktan sonra 60 saniye içinde rutinlerine başlamalıdır.

Her oyuncunun yere yapışmadan önce yükseklik dengesini kontrol etmek için bir dışarı sıçrama , yani düz bir yukarı zıplama hakkı vardır. Trambolin tamamen durmalıdır, bu da oyuncunun hareket etmeyi bırakana kadar trambolini üç saniye tutması gerektiği anlamına gelir. Oyuncuların rutinlerini tamamlamak için bir zaman sınırı yoktur.

Tramplen Becerileri

Oyunu oynarken, oyuncuların nihai puanlarında hayati bir rol oynayan farklı becerileri gerçekleştirmesi gerekir. Jüri, puanları beceri setlerinin zorluk derecesine ve uygulamaya göre değerlendirir. Zorluk seviyesi ne kadar yüksekse, puanlar o kadar yüksek olur.

Zorluk derecelerine ve ilgili tekniklere bağlı olarak, tramplen üzerinde gerçekleştirilen beceriler genellikle üç kategoriye ayrılır –

 • Temel beceriler
 • Orta düzey beceriler
 • Gelişmiş beceriler

Aşağıdaki bölümlerde, bu beceriler hakkında ayrıntılı olarak tartışacağız.

Temel Beceriler

Düz Atlama – Bu çok temel adımlardan biridir ve aynı zamanda oyuncular tarafından sıklıkla gerçekleştirildiği görülür. Burada, oyuncular kalkıştan önce vücut düz ve kolları dik tutularak dikey olarak zıplar ve yükseğe zıplamaya başlarlar.

Tuck Jump – Bu durumda, atlama düz atlama ile benzer şekilde başlar. Oyuncular dikey olarak düz pozisyondayken kalkış yapar ve daha sonra elleri dizler ile ayak bileği bölgesi arasında bacakların etrafına biraz sarılırken dizlerini göğsüne doğru çekerler.

Pike Jump – Bu beceride, oyuncunun beceriyi düz atlamada yaptığı gibi benzer bir şekilde başlatması gerekir. Havadayken, bacaklar tramboline paralel tutulur ve oyuncunun vücuduyla birlikte kollar, havadayken sivri parmaklara dokunmaya çalışır.

Straddle Jump – Oyuncular düz zıplamaya benzer bir beceriye başlarlar ve havadayken bacaklarını yanlara doğru açmaları gerekir, böylece her iki bacak vücuttan 90 derece uzakta kalır ve kollar sivri parmaklara dokunmalıdır.

Koltuk İnişi – Trambolinde temel iniş becerilerinden biridir, oyuncunun havaya uçtuktan sonra oturmuş bir pozisyonda tramboline inmesi. Vücudun her iki yanında, eller oyuncunun vücudunu destekler ve kalçaların biraz arkasına yerleştirilirken, avuç içi aşağı doğru, parmaklar ayak parmaklarına doğru yönlendirilir.

Yarım bükülme ve Tam bükülme – Bu beceride, oyuncu önce düz bir sıçrama yapar ve havadayken, yarım bükülme olarak kabul edilen zıt yöne bakana kadar vücudunu döndürmesi gerekir. Tam bir bükülme durumunda, 360 derecelik tam bir dönüş yapması gerekir.

Arkadan İniş – Bu beceride, oyuncunun vücudu dik, göğüs ve kalçaları ileri yönde olacak şekilde zıplaması gerekir. Kollar yukarıda ve parmaklar ayak parmaklarının üzerinde olmalıdır. Daha sonra oyuncunun kollarını ve bacaklarını mümkün olduğunca uzatması gerekir, böylece oyuncunun sırtına inmesine yardımcı olan takla dönüşüne neden olur.

Ön İniş – Burada oyuncu, ön tarafı aşağı bakacak şekilde yatay olarak iner. İniş sırasında ayakları trambolin yatağından uzak tutmak için eller yüzün önünde üst üste bindirilir ve kollar baklava şeklinde bükülerek bacaklar dizden hafifçe bükülür.

Döner Kalçalar – Bu aslında oyuncunun ilk hamle olarak bir koltuk inişi gerçekleştirdiği ve ardından zıpladığı ve ardından ikinci hamle olarak havadayken yarım bir dönüş gerçekleştirdiği üç hareketin bir kombinasyonudur. İki hamleden sonra, oyuncu ters yöne bakarken üçüncü hamle olarak tekrar koltuk inişi gerçekleştirir.

Orta Düzey Beceriler

Ön Takla – Burada havadayken , oyuncunun ayakları başın üzerinden geçerken ileri yönde 360 ​​derece tam bir dönüş yapması gerekir. Vücut, kıvrımlı veya mızraklı veya düz pozisyonda olabilir.

Arka Takla – Ön takla atmaya benzer şekilde, burada oyuncunun vücut sıkışmış, mızraklı veya düz pozisyonda iken geriye doğru 360 derece tam bir dönüş yapması gerekir.

İleri Beceriler

Barani – Bu beceride, oyuncunun iki beceriyi gerçekleştirmesi gerekir. Başlangıçta, oyuncunun bir ön takla yapması gerekir ve dönüşü alırken, oyuncunun ters yöne bakarken yere inmesini sağlayacak yarım bir dönüş yapması gerekir.

Crash Dive – Aynı zamanda ¾ Front olarak da bilinir. Bu beceride, oyuncunun önce dörtte üç oranında öne takla atması ve inerken arkadan iniş yapması gerekir.

Cody – Bu beceride, oyuncunun önce bir ters takla atması ve yere inerken önden düşmesi ve geri takla atması için geri sekmesi gerekir.

Rudolph – Bu durumda, havadayken, oyuncunun yere inmeden önce bir buçuk bükülme ile ön takla yapması gerekir.

Full in Full out – Bu beceride, havadayken, oyuncu her takla atarken tam dönüş ile çift geri takla atmalıdır.

Tam içeri veya Tam dışarı – Bu beceride, havadayken, oyuncunun ya birinci ya da ikinci takla atarken tam dönüş yaparak çift geri takla atması gerekir.

Full in Half out – Bu beceride, oyuncunun ilk takla atarken tam bir dönüş ve ikinci takla atarken yarım dönüş ile birlikte iki ön takla yapması gerekir.

Miller – Bu beceride, oyuncunun ilk takla atmada bir, ikinci takla atmada iki bükülme ile iki geri takla atması gerekir.

Miller Plus – Bu beceri, değirmenci becerisine çok benzer. Burada, oyuncunun ilk takla atmada iki tam bükülme ve ikinci takla atmada başka iki tam bükülme ile iki geri takla yapması gerekir.

Miller Plus Plus – Bu beceri, değirmenci becerisinin gelişmiş bir versiyonudur. Burada oyuncu, toplam beş tam bükülme ile çift geri takla atmalıdır. Her iki takla atmada 2½, ilk takla atmada iki tam ve ikinci takla atmada üç tam bükülme yapabilir.

Yarı dışarı – Bu beceride, oyuncunun ikinci takla atarken yarım bükülme ile çift ön takla yapması gerekir.

Rudy out – Bu beceride, oyuncunun ikinci takla atmasının sonunda bir buçuk bükülme ile çift ön takla yapması gerekir.

Fliffus – Bu beceride, oyuncu en az bir yarım bükülme ile ya ön çift takla ya da arka çift takla yapabilir.

Randolph – Bu beceride, oyuncunun iki buçuk bükülme ile takla yapması gerekir.

Top Çıkışı – Bu beceride, oyuncunun önce bir geri damla yapması ve ardından arkadan düşüşten kalkması, bir ve ¼ ön takla yapması gerekir. Genellikle bu beceri, geri düşme ile biten bir çarpışma sürüşünden sonra gerçekleştirilir.

Tam Yarım – Bu beceride, oyuncu ilk takla atarken bir bükülme ve ikinci takla atarken bir yarım bükülme ile çift ön takla yapmalıdır.

Tam Rudy – Bu beceride, oyuncunun ilk takla atarken bir, ikinci takla atarken bir buçuk bükülme ile çift ön takla yapması gerekir.

Puanlama Nasıl Yapılır?

Bireysel tramplende zıplarken, final notu iki farklı puana dayanır. Bir oyuncu becerilerini hatasız ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirse iyi puanlar alacak ve becerileri gerçekleştirirken hata yapması durumunda puan düşülecektir.

Performans ve zorluk derecesine bakmak için iki ayrı jüri heyeti vardır. Oyuncunun becerilerinin performansını değerlendirmek ve on üzerinden bir puan vermek için beş hakem görevlendirilirken, iki hakemden oluşan başka bir panel, zorluk derecesini değerlendirmek için genellikle 11 ila 15 arasında değişen bir puan verir.

Becerilerin performansında verilen puanlar aşağıdaki gibidir –

 • Tam takla için 0,4 puan
 • Çeyrek takla için 0.1 puan
 • Tam bir bükülme için 0,2 puan
 • Yarım bükülme için 0,1 puan

Bükülme ve takla atma içeren becerilerde, puanlar toplanır.

Beş hakem tarafından icra için verilen beş bireysel puan arasında en yüksek ve en düşük puanlar atılır ve diğer üç puan toplanır ve diğer iki hakem heyeti tarafından zorluk derecesi için verilen diğer iki puanla eklenir ve nihai sonuç şu şekilde kabul edilir: o oyuncunun toplam puanı. Beraberlik durumunda, kazananı belirlemek için atılan iki skor tekrar dahil edilir.

Tramplen yatağına aynı anda iki ayağınızla dokunulmaması durumunda 0,3 puan, el ile trambolin yatağına dokunulmaması ise 0,4 puandır. Trambolin yatağına hem el hem de dizle dokunmak bile 0,5 puana mal oluyor.

Tramplen Çeşitleri

Oyuncu, becerilerin ve performansın zorluk seviyesine göre puan alır. Senkronize trambolin, yuvarlanma ve doublemini trambolin gibi diğer ilgili trambolin türlerinde oyun prosedürü değişiklik gösterir. Temel kurallar her türde çok benzer olmakla birlikte, oyun kurulumlarında ve stratejilerinde birbirinden farklıdır.

Tüm türlerde, oyuncuların üst üste binme, takla veya bükülme gibi on farklı tanınmış ve yaratıcı beceri seti gerçekleştirmesi gerekir. Oyunculara stil ve hilelerin uygulanması üzerindeki kontrole göre puan verilir. Bu farklı türler aşağıdaki gibidir

Senkronize Tramplen

Senkronize tramplen atma durumunda, iki oyuncu aynı anda iki bitişik trambolinde performans sergiler. Rutin, her iki oyuncunun da aynı anda gerçekleştirmesi gereken aynı on beceriden oluşur. Puan, her sporcuya becerileri gerçekleştirme becerilerine göre bir çift hakem tarafından ayrı ayrı verilir.

İki oyuncu arasındaki senkronizasyon için puan sağlamak için ek hakemler var. Oyuncuların aynı anda aynı yüksekliğe atlama dahil çok senkronize bir şekilde performans göstermesi durumunda, senkronizasyon için birkaç puan düşülür. Burada ayrıca rutinin zorluk derecesi bireysel tramplen işlemine benzer şekilde puanlama sürecinde hayati bir rol oynarsa.

Çift Mini Trambolin

Çift mini trambolin kortu, normal trambolin sahasından daha küçüktür. Burada oyuncu koşar ve eğimli uca zıplar ve ardından bir matın üzerine inmeden önce trambolinin düz kısmına atlar. Oyuncular, atlama sırasında veya minderden inerken farklı beceri setleri gerçekleştirirler.

Burada yarışma iki tür geçişten oluşur. İlk geçiş türü , oyuncunun eğimli uçtan düz yatağa atladıktan sonra bir beceri sergilediği ve ikinci becerinin mat üzerindeki düz yataktan inerken gerçekleştirdiği mounter pass olarak adlandırılır .

İkinci geçiş türü , oyuncuların önce eğim ucunda düz bir atlama yaptıkları ve düz yatağa iniş sırasında bir beceri yaptıkları ve yine minderden inerken ikinci beceriyi gerçekleştirdikleri gözlemci geçişi olarak adlandırılır . Oyuncular tarafından gerçekleştirilen beceriler, oyuncular tarafından bireysel tramplen üzerinde gerçekleştirilen becerilerle aynıdır. Bireysel trambolin ve çift minitrambolin arasındaki temel fark, çift mini trambolinin, trambolin boyunca çok sayıda hareket içermesidir.

Tumbling

Yuvarlanma, oyuncuların herhangi bir trambolin olmadan zeminde sekiz farklı beceri setinden oluşan rutinleri gerçekleştirdiği güç yuvarlanması olarak da bilinir . 25 metre uzunluğundaki 2 metre genişliğindeki yaylı parkurda, iki kat köpük paspas altında fiberglas çubuk zemin üzerinde gerçekleştirilir. Zemin, önünde 10 metrelik bir tırmanma ve parkurun sonunda sökülmek için bir paspas içerir.

Yuvarlanan yarışmalarda oyuncular iki geçiş yapar. Her birinin sekiz yeteneği var. Genellikle bir barani veya rudy ile başlayan beceri setleri, paspaslardan inmeden önce bükülmüş takla ve kırbaçları içerir. Sökme becerileri genellikle çift veya üçlü geri takla içerir.

Yuvarlanmada puanlama, becerilerin icrası için beş hakem ve zorluk derecesi için bir hakemle bireysel tramplenmeye çok benzer.

Tramplen Kuralları Nelerdir?

Yetkililer tarafından belirlenen kurallara göre, Olimpiyatlardaki bireysel trambolin yarışma formatı, biri zorunlu becerilerden oluşan iki veya üç rutinden oluşur. Beceri setleri takla ve vücut inişlerinden oluşur. Tuck, pike ve düz pozisyonlar gibi çeşitli vücut pozisyonlarında çeşitli vücut inişleri gerçekleştirilir.

Rutinler, resmi olarak düzenlenmiş 14 fit x 7 fit büyüklüğünde bir trambolinde merkezi bir işaretleyici ile gerçekleştirilir. Her rutin, oyuncuların ayakları üzerinde oyunu başlatıp bitirdiği on beceri setinden oluşur. Oyuncular tarafından gerçekleştirilen her bükülme ve takla için bir faktör eklenerek zorluk derecesi puanları hesaplanır.

Gözcü Kuralları

Oyun sırasında her oyuncunun gözcüleri taşımasına izin verilir. Bununla birlikte, oyuncular oyun sırasında yalnızca bir veya iki gözcü taşıyabilir. Gözcüler, gözcü paspasları sayesinde oyuncuyu oyun sırasında kazara düşmeye karşı korur.

Gözcü, oyun sırasında oyuncuyla herhangi bir temas kurarsa, hakemler geçişin kesildiğini düşündüğünden, oyuncu bu geçiş sırasında herhangi bir puan almaz. Benzer şekilde, bir gözcü oyuncuyla sözlü olarak iletişim kurarsa, oyuncu ceza olarak 0.3 puan kaybeder.

Şampiyonlar

Dünya çapında düzenlenen meşhur tramplen şampiyonası etkinliklerinden bazıları şöyle:

 • Trambolin Dünya Şampiyonası
 • Trambolin ve Tumbling İngiliz Şampiyonası
 • Avrupa Jimnastik Şampiyonası
 • Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası

Birçok yarışmacı, farklı ülkelerde düzenlenen tramplende zıplama turnuvalarına katılır. Şimdi tramplenin bazı şampiyonları ve kariyerlerinden kısaca bahsedelim –

Huang Shanshan

Huang Shanshan, 2004 Olimpiyatları’nda bronz madalya ve 2012 Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Çinli bir trambolin oyuncusu. 2006 Dünya Kupası’nda iki bireysel etkinlik kazandı. Ulusal ve uluslararası şampiyonalarda uzun bir başarı listesi var.

1998 yılında bireysel yarışmada gümüş madalya kazandığı Ulusal Şampiyonlar Turnuvasına katıldı ve takımı altın madalya kazandı. 1999 yılında, bireysel olarak altın madalya kazandığı Ulusal Şampiyonaya katıldı ve takımı da altın madalya kazandı.

Aynı yıl takımının altın madalya kazandığı Ulusal Şampiyonlar Turnuvasına katıldı ve bireysel olarak bronz madalya kazandı. 2000 yılında Ulusal Şampiyona ve Ulusal Şampiyonlar Turnuvasında gümüş madalya kazandı. 2001 yılında Trambolin Dünya Gençler Şampiyonasına katıldı ve gümüş madalya kazandı. Altın, gümüş ve bronz madalya kazandığı diğer birçok yarışmada yer aldı.

Steven Gluckstein

Steven Gluckstein, kariyerine tekvandoda başlayan Amerikalı bir trambolin oyuncusu. Okulunun kapanması nedeniyle dövüş sanatlarından uzaklaştırıldı ve annesi onu jimnastiğe tanıttı. İlk ABD Şampiyonu unvanı olan 2009 yılında Visa Şampiyonasını kazandı.

Aynı yıl, ortağının Logan Dooley olduğu senkronize trambolinde Trambolin Dünya Kupası’nda altın madalya kazandı. Bireysel yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya kazandığı ulusal ve uluslararası birçok yarışmada yer almış ve aynı zamanda takımın bir parçası olmuştur.

Blake Gaudry

Blake Gaudry, Avustralya’dan 2009, 2010 ve 2012’de Avustralya Şampiyonu olan bir trambolin oyuncusudur. Aynı zamanda 2009, 2010 ve 2011’de senkronize trambolin etkinliğinde ulusal şampiyondu. Kariyerine 2002 yılında 10 yaşında başladı. Farklı enstitülerde birçok koç tarafından çalıştırıldı.

Antrenörlük sonrası birçok şampiyonada yer aldı ve ulusal yarışmalarda madalya kazandı. 2012 yılında Pacific Rim Şampiyonalarına katıldı ve senkronize trambolin yarışmasında altın madalya kazandı.

Kat Driscoll

Kat Driscoll, İngiltere’den bir trambolin oyuncusu ve bir takımın parçası olarak ve aynı zamanda Dünya ve Avrupa Şampiyonalarının senkronize etkinliklerinde madalya kazandı. Yedi yaşında tramplen öğrenmeye başladı. 1998 yılında Jumpers Trambolin Kulübü’nün bir parçasıyken World Age Games’e katıldı.

2009’da Aalsmeer Çiçek Kupasına katıldı ve altın madalya kazandı. Dünya Şampiyonalarına katıldı ve biri gümüş ve biri bronz olmak üzere iki altın kazandı. Avrupa Şampiyonasında üç altın, iki gümüş ve bir bronz kazandı.

Karen Cockburn

Karen Cockburn, olimpiyatlarda madalya kazanan Kanadalı bir trambolin oyuncusu. 2000 yılında Yaz Olimpiyatları’nda bronz madalya, 2004 ve 2008 Olimpiyatlarında ise gümüş madalya kazandı. Olimpiyatların yanı sıra diğer yarışmalarda da başarılı oldu. 2005 yılında Trambolin Dünya Kupası’na katıldı ve ortağı Rosannagh MacLennan ile senkronize trambolin yarışmasında bireysel ve altın olarak bronz madalya kazandı.

Aynı yıl her ikisi de Dünya Şampiyonalarına katılarak gümüş madalya kazandı. 2006’da Kanada Ulusal Trambolin Şampiyonasında altın madalya kazandı. Aynı yıl Trambolin ve Tumbling Yarışmalarında bireysel ve senkronize trambolin yarışmalarında altın madalya kazandı. Bunların yanı sıra birçok şampiyonaya katıldı ve madalya kazandı.

Jason Burnett

Jason Burnett, sekiz kez Kanada Ulusal Şampiyonası kazanan ve 2008 Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Kanadalı bir trambolin oyuncusu. 2010 yılında Trambolin Dünya Kupası’na katıldı ve gümüş madalya kazandı. Ayrıca Elit Kanada Yarışması’na katıldı ve altın madalya kazandı.

Pasifik Savaşı Şampiyonalarında hem bireysel hem de senkronize trambolin yarışlarında altın madalya aldı. 2011 yılında Kanada Kupası’nda bireysel yarışmada altın madalya kazandı. Aynı yarışmada senkronize trambolin yarışmasında gümüş madalya kazandı.

Benzer Sporlar

Başa dön tuşu